نیاز کسب و کار شما به ERP :

تصویر شماره 1

نیاز کسب و کار شما به ERP  هنگامی که کسب و کار شما از یک شرکت کوچک با چند کارمند، به یک شرکت بزرگ با بخش های متعدد در شهر ها و کشور های مختلف تغییر می کند، ممکن است در کار خود با مشکلاتی مواجه شوید.

مدیریت کارکنان، نظارت بر فروشگاه ها، انبار های متعدد و نگهداری موجودی دیگر مانند سابق آسان نخواهد بود و مشکلات متعددی در مسیر انجام آن ها وجود خواهد داشت . به محض احساس نیاز شرکت به کمک، بدون شک به دنبال راهی در صدد رفع آن خواهید بود و در اکثر موارد سیستم ERP می تواند کسب و کار شما را از رکود و مشکلات نجات دهد.

حال به بررسی پنج دلیل نشان دهنده ی نیاز شدید کسب و کار شما به سیستم ERP می پردازیم :

  1. کارکنان شما زیر انبوهی از نرم افزار های مختلف دفن شده اند:

آیا کارکنان شما مدام مشغول انجام کارهای خود هستند؟ همواره سر آن ها شلوغ است و در عین حال، کارهای کمی را در مدت زمان مشخص با توجه به تلاش زیادشان انجام می دهند؟ حتی ممکن است بعضی از آن ها از عملکرد کند و بسیار آرام کامپیوترهای خود به شدت عصبی و کلافه شده باشند. با نگاهی دقیق تر به این مشکل، در می یابید که کارکنان شما برنامه های نرم افزاری مختلفی را به صورت همزمان اجرا می کنند. هیچ کس برای انجام وظایف، علاقه ای به سوییچ از برنامه ای به برنامه دیگری را ندارد و کارکنان شما نیز از این قائده مستثنی نیستند.

بنابراین آن ها در یک وضعیت بسیار بدی قرار گرفته اند، چرا که نرم افزار ها به صورت کلی برای کمک به فعالیت های کاری ساخته شده اند، اما در چنین شرایطی به صورت معکوس عمل می کنند. به عنوان مثال، متخصصان شما از یک سیستم برای پیگیری بدهی و از دیگری برای ثبت سفارشات مشتریان استفاده می کنند.

2. ادارات شما همکاری ندارند:

رمز موفقیت عملکرد مناسب یک کسب و کار، به اشتراک گذاری اطلاعات است، که در صورت استفاده از برنامه های مختلف برای انجام هر کاری، به اشتراک گذاری و ذخیره موثر اطلاعات امری غیرممکن خواهد بود.

کارکنان شما حتی باید وقت خود را برای ایجاد گزارشات نیز تلف کنند و در برابر حجم بالای اطلاعاتی که دارند، سکوت کنند. که هر دو گزینه اصلا دلچسب نیستند زیرا زمان زیادی را صرف می کنند و دسترسی محدودی به اطلاعات مفید دارند.

این مشکلات با پیاده سازی یک سیستم ERP واحد که تمام کارکنان قادر به ایجاد هر گونه گزارش مورد نیاز خود می باشند، حل می شود.

3. شما زمان زیادی را صرف مدیریت موجودی می کنید  :

تمام کسب و کارها در هر مقیاسی باید با مدیریت موجودی مواجه شوند و مسائل مرتبط را حل کنند. به عنوان مثال، یک شرکت لیزینگ و یک سوپر مارکت بزرگ با تعداد کارکنان مختلف باید مقادیر زیادی از محصولات را اداره کنند. سیستم های ERP ویژگی های خاصی دارند که به مدیریت فرایندهای موجود برای هر کسب و کاری کمک می کند.

4. شما کارکنان زیادی دارید :

گاهی اوقات صاحبان کسب و کار در می یابند که کارکنان آن ها نمی توانند تمام وظایف وکارهای خود را به خوبی مدیریت کنند، بنابراین تصمیم می گیرند که کارمندان جدیدی را استخدام کنند.

بدین ترتیب تعداد کارگران افزایش می یابد، هزینه های حقوق و دستمزد آن ها افزایش می یابد، اما عملکرد کسب و کار بهبود نمی یابد.

در حقیقت با افزایش کارکنان یک کسب و کار، مدیریت منابع انسانی نیز به طبع سخت تر می شود. به همین دلیل شرکت ها نیاز به اجرای برنامه ای دارند که می تواند چنین وظایفی را به صورت خودکار مدیریت کند.

رضایت مشتری شما مانند یک سنگ غرق می شود :

شما چقدر در مورد مشتریان خود آگاهی دارید و اینکه عمیق دانش شما چیست؟ کلید موفقیت مدیریت رضایت مشتریان در درک نیازها و الزامات آنهاست. اگر شما جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد مشتریان شما به دست آوردن مزیت رقابتی قوی. همچنین مهم است که مدیریت پردازش سفارش سریع، خدمات به موقع مشتری و غیره مهم باشد. اگر شما تمام این اقدامات را به صورت جداگانه یا بر روی کاغذ انجام دهید، هیچ تعجب نیست که چرا مشتریان رقبا را ترجیح می دهند.

To sum up, with the help of an ERP system you can manage nearly every business process with lower costs.

ERP systems cover all areas of business activities:

  • Accounting
  • Finance
  • Human resource management
  • Marketing and sales
  • Equipment maintenance
  • Manufacturing and more

By implementing an ERP solution you create a common data space and solve your employees’ problems. A single ERP system allows to store, process and share information. It helps to manage human resources and inventory of your company, improve customer service and satisfaction within a single solution. It also keeps the data safe due to the security and access permissions. ERP solutions improve customer service and automate core business activities so that your company is operated effectively.

 

http://blog.effectivesoft.com/erp_top_reasons/

 

قیمت استوریج
خرید لپ تاپ
هاست ابری