SSD 16 ترابایتی جدید سامسونگ بزرگ ترین هارد دیسک جهان است :

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، دیگر آن روزهایی که در انتخاب SSD برای لب تاپ خود، اندازه را فدای سرعت بیشتر می کردید، تمام شده اند و دیگر نگرانی از این بابت نخواهید داشت.
سامسونگ از یک درایو SSD 2.5 اینچی جدید با 16 گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی رونمایی کرد، که در حال حاضر نه تنها بزرگ ترین SSD جهان، بلکه بزرگ ترین هارد دیسک جهان نیز به شمار می رود.
اما سوال مهمی که درباره ی این درایو فوق العاده وجود دارد این است که چگونه سامسونگ چنین شاهکار باور نکردنی را به بازار ارائه کرده است؟ بدون شک این درایو شگفت انگیز با توجه به نیازمندی های روز بازار یک محصول بسیار کاربردی و مفید به شمار می رود. در داخل SSD های PM1633a پشته ها و پشته های بهترین و جدیدترین فلش های 256 گیگابایتی NANDرا خواهید یافت که ظرفیت آن ها دو برابر ظرفیت فلش NAND 128 گیگابایتی در حال استفاده می باشد.
با توجه به محاسبات Ars Technica، باید در حدود 480 تا 500 برش در SSD جدید سامسونگ وجود داشته باشد، که هم چنان با توجه به اینکه داخل یک محفظه ی 2.5 اینچی قرار دارد بسیار چشمگیر و قابل توجه است اگرچه باید به این نکته نیز توجه داشت که احتمالا کمی بلندتر از حد معمول می باشد.
و در آخر به پاسخ سوال بسیار مهم درباره ی قیمت این درایو بی نظیر می پردازیم، چرا که میلیون ها نفر درباره ی مبلغ پرداختی این محصول سوال پرسیده اند.
خوشبختانه پاسخ آن یک میلیون دلار نیست! در حال حاضر، احتمالا در ابتدای ورود به بازار در حدود5000 تا 7000 دلار به فروش خواهد رسید و برای استفاده در سرورها و سایر برنامه های سازمانی هدف گذاری خواهد شد، اما به تدریج و با گذشت زمان با توجه به پیشرفت روزانه ی تکنولوژی، SSD های عظیم قطعا با کاهش قیمت مواجه خواهند شد و با قیمتی مناسب در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهند گرفت، آن هم درست زمانی که نیازهای ذخیره سازی ما با توجه به دانلود فیلم های 4K همواره رو به افزایش می باشد.

قیمت استوریج
خرید لپ تاپ
هاست ابری